Haber

Akşener, 2 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırılmasına neden olan ifadeyi kullanarak İmamoğlu’na meydan okudu.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Umarım bazıları iradenizi görür. Değerli genel başkanlarımız, siyasi partilerimizin çok değerli temsilcileri, belediye meclis üyelerimiz buraya bir açılış için geldik ama bu sıradan bir açılış değil. biraz dalga geçelim mi Belediye başkanımız bağırsakları rahatsız ettiği için bu açılışlara yasak getiriliyor.

Sandıkta değiştireceğiz, helal oyunumuzla değiştireceğiz, o yüzden korkuyorlar. ‘Bir şey olmadıysa bir şey oldu’ denildi ve bir şey oldu. Canan hocam ve Buğra hocam o ıslak imzalı tutanakları almasaydı bir şeyler olacaktı. Tanrı seni korusun.

Peki neydi; Bu abidik gubidiklere karşı hazırlıklı olmamız ama önlem almamız gerekirdi. Önlem alınca ağabeyler sinirlenip yere yapışıyorlar. 13 bin 500 oy toplayamadılar, sonra 800 bin kadın-erkek farkla yeniden seçildik. Aptallara bak; 13.500 oy farkla seçilen belediye başkanı lideri ile 805 bin oy farkla seçilen belediye başkanının ortasındaki iktidar arasındaki farkı bilmeyen ahmaklara bakın. Sonra aptal dediğimde kızıyorlar. Bağışıklığım yok, bu yüzden aptal dedim. Biz bekleriz, onlar sipariş verir.

Bu ülkede vesayetle, darbelerle, sopalarla karşılaştık. Darbe dönemlerinde bile, darbe döneminden sonra bile cüppelere düğme dikildiği bir dönem hiç olmadı. Yani kazanmak zorundayız. Yargının tarafsız yargısı için kazanmak zorundaydık.

Hepimizin iradesi Ekrem Önder üzerinden sınanıyor. Sonra bir yolculuk başlayacak. Bir İstanbullu olarak söylüyorum, İmamoğlu’nu verirsek, bu belediye başkanlarının çalışmalarını engellemek için her türlü haksızlığa engel olmazsak bize yazık olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu