Haber

Hatay’da Serinyol-Madenli yolunun temeli atıldı

Hatay’ın Antakya ile Arsuz ilçelerini birbirine bağlayacak olan Serinyol-Madenli yolunun temel atma töreni yapıldı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Belen Geçidi’ne alternatif güzergah olarak yapımına başlanan yolun tamamlanmasıyla iki ilçe arasındaki mesafenin kısaltılması planlanıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yol yapım çalışmalarının yıl sonuna kadar tamamlanacağını belirterek, Hataylılara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Ziya Hamidioğulları da Antakya’dan İskenderun ve Arsuz ilçelerine tek ulaşımın Belen Geçidi üzerinden olduğunu belirterek, bu güzergahta özellikle yaz aylarında çok önemli trafik yoğunluğu ve trafik kazalarının yaşandığını söyledi.

İki mahallenin ortasında alternatif bir güzergah için proje hazırladıklarını belirten Hamidioğulları, “Bu güzergah ile yolumuz 76 kilometreden 55 kilometreye düşüyor. Yol şu anda açık, genişliği 4 ve 6 metre. Orman Genel Müdürlüğünden aldığımız izinlerle ormanı yok etmemek için 10 metreye çıkardık.İşin belediyemize maliyeti 320 milyon lira.İnşallah sonuna kadar hepimiz bu yolu kullanırız. 2023.” sözlerini kullandı.

Törene CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Serkan Topal ve Suzan Şahin, bazı ilçe belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, oda başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu