Haber

Kısaca Edirne’den

Edirne Belediyesi tarafından kente gelen depremzedelere ücretsiz şehir içi ulaşım sağlanacak.

Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptığı açıklamada, deprem bölgesinden Edirne’ye yaklaşık 2 bin vatandaşın geldiğini belirtti.

Kente gelen depremzedelere destek olduklarını belirten Gürkan, “Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde kurduğumuz İMECE Pazarı ile vatandaşlarımıza her türlü ürünü gelip alma imkanı sağladık. Burada istedikleri eşya.Vatandaşlarımızın giyim, hijyen malzemeleri, bebek bezi, mama gibi tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz.Ayrıca gıda desteği de sağlıyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Ulaşımın da bir ihtiyaç olduğunu belirten Gürkan, şöyle konuştu:

“Edirne’ye gelen tüm vatandaşlarımıza Atatürk Kültür Merkezi İMECE Pazarı’na başvurmaları halinde Edirne Belediyesi’nin düzenlediği toplu ulaşımda ücretsiz kullanabilecekleri Şehir Kartları hediye edeceğiz. Finanse edeceğiz.”

Keşan heyeti sarsıntı bölgesindeydi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, afet bölgesi Hatay’ı ziyaret etti.

Helvacıoğlu, yaptığı açıklamada, Hatay’da tüm kurum ve gönüllülerin büyük bir titizlik ve özveriyle çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

Depremin yarattığı acı tabloya şahitlik ettiklerini belirten Helvacıoğlu, “Acımız ne kadar büyük olursa olsun bu zor günleri bir an önce atlatacağız. Dayanışma ile tek vücut, tek yürek, tek olacağız. bilek ve bu günleri atlatacağız inşallah.” terimleri kullandı.

Öte yandan Helvacıoğlu ve beraberindeki heyet, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret etti.

Kırıkhan ilçesini de ziyaret eden Helvacıoğlu, Keşanlı çocukların getirdiği oyuncakları Kırıkhanlı çocuklara verdi.

Fırıncılardan depremzedelere destek

Keşan ilçesindeki fırıncılar, 10 gün boyunca ilçede misafir edilen depremzedelerin ekmek ihtiyacını karşılayacak.

Belediyeden yapılan açıklamada, ilçedeki tüm fırıncıların 10 gün boyunca ilçedeki depremzedelere destek olacağı belirtildi.

Açıklamada, depremin olduğu ilk günden bu yana ilçe halkının birlik ve beraberlik içinde yardım kampanyasına destek verdiği belirtilirken, esnafın dimdik ayakta durduğu kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu