Sağlık

TPD’den Depremzedelere Ücretsiz Online Manevi Destek

Türk Psikiyatri Derneği (TPD), Kahramanmaraş sarsıntılarının birinci ayı olan bugün online olarak ücretsiz manevi destek hizmeti vermeye başladı. Bilim Sıhhat Haber Ajansı’nın (BSHA) ulaştığı TPD Ruhsal Travma ve Afet Psikiyatrisi Çalışma Birimi, tpdruhsaldestek.psiyati.org.tr adresinden depremzedeler için uzaktan online görüntülü röportajların açıldığını duyurdu.

TPD Ruhsal Travma ve Afet Psikiyatrisi Çalışma Birimi, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş depreminden etkilenen 10 ilde depremzedelere, sağlık çalışanlarına ve arama kurtarma çalışanlarına manevi destek sağlamak amacıyla istekli psikiyatristlerle online hizmet vermeye başladı. BSHA’nın ulaştığı TPD Ruhsal Travma ve Afet Psikiyatrisi Çalışma Birimi, deprem bölgelerinde depremzedelerin yanında olduklarını ve yaraları sarmak için hizmet ağlarını genişlettiklerini bildirdi. TPD Zihinsel Güçlendirme Sistemi ile depremden etkilenen bireylerin, bölgede görev yapan sağlık çalışanlarının ve arama kurtarma ekiplerinin ruhsal destek merkezlerine yüz yüze başvurabilecekleri ve istekli psikiyatristlerle manzaralı görüşmeler yoluyla ücretsiz hizmet alabilecekleri belirtildi. .

Depremin Yaralarını Sararız!

TPD, “Depremden doğrudan etkilenenler, bölgede görev yapan veya yapmakta olan sağlık çalışanları ve arama kurtarma ekibindeki kişiler tpdruhsaldestek.kitap adresinden istekli psikiyatristlerimizden randevu alabilecekler. .org.tr ve görüntülü görüşmeler yapın. Ruhsal destek sistemi sağlık çalışanlarının, arama kurtarma ekiplerinin ve depremden etkilenenlerin bir an önce normal şartlarda yüz yüze ruh sağlığı hizmetlerine ulaşabilmelerini diliyoruz. Bu online manevi destek sistemi ile depremin açtığı yaraların sarılmasına yardımcı olmayı ve dayanışmaya katkı sağlamayı umuyoruz.” (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu