Haber

Denize düşen yolcu öldü: Yunanistan Denizcilik Bakanı istifa etti

Yunanistan Denizcilik Bakanı Miltiadis Varvitsiotis, 36 yaşındaki bir adamın feribot mürettebatı tarafından denize itilmesiyle ilgili yaptığı açıklamanın tartışmalara yol açması üzerine istifa etti. Varvitsiotis istifasını sosyal medya platformu X’ten duyurdu.

Reuters’in haberine göre, 5 Eylül Salı günü Pire limanında meydana gelen olayla ilgili açıklama yapan Varvitsiotis, feribot için bilet alan yolcunun önce feribota bindiğini, ardından bilinmeyen bir nedenle indiğini, ardından da feribottan indiğini söyledi. daha sonra tekrar feribota binmeyi denediğini ve feribot limandan ayrılırken adamın itildiğini ve suya düştüğünü söyledi. . Yolcunun ölümü ülkede tepki ve protestolara neden olurken, Bakan Varvitsiotis’in mürettebatla ’empati kurmak’ amacıyla televizyonda yaptığı konuşmada yer alması tepkilere neden oldu. Varvitsiotis özür diledi ve sözlerinin yanlış yorumlandığını savundu.

Bugün istifasını açıklayan bakan, X hesabından şu açıklamayı paylaştı: “Giderek zehirli hale gelen bir saldırının hedefi oldum. Hiçbir şekilde mağduru faillerle eşit tutmadım. feribot şirketinin hala almayı reddettiği sorumluluğu ortadan kaldırdı.”

Ne oldu?

Yunanistan’ın Pire kentinde Heraklion’a (Heraklion) giden feribota son anda yetişen bir yolcu, mürettebat tarafından denize atıldı. Pire limanında meydana gelen olayda mürettebat tarafından denize itilen 36 yaşındaki adam hayatını kaybederken, işçi ve kaptan gözaltına alındı.

Proto Thema’nın haberine göre mürettebat son anda yolcuyu feribota götürmedi ve yolcularla görevliler arasında tartışma çıktı. Görevlilerin yolcuyu ittiği, ardından adamın tekrar feribota binmeye çalıştığı görüldü. Bu sırada feribot iskeleden uzaklaşırken görevliler tarafından itilen adam bir kez daha denize düştü. Güvenlik kamerasına yansıyan anlarda işçinin hiçbir şey yapmadığı ve denize düşen adamı izlediği görüldü. (DIŞ HABER)

sapanca-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu