Haber

Çin ve ABD silah kontrolü konusunda istişarelerde bulunacak

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang WenbinBasın toplantısında yaptığı açıklamada, Çinli ve ABD’li yetkililerin Washington’da bir araya gelerek silahların kontrolü ve nükleer silahların yayılmasının önlenmesi konularında istişarede bulunacaklarını belirtti.

Çin ve ABD gelecek hafta Washington’da silahların kontrolü ve nükleer silahların yayılmasının önlenmesi konularında istişarelerde bulunacak” dedi Vang Çin Dışişleri Bakanı Wang YiABD’ye yaptığı son ziyarette tarafların yakın gelecekte silahların kontrolü ve nükleer silahların yayılmasının önlenmesi de dahil olmak üzere bir dizi istişare yapılması konusunda mutabakata vardığını belirtti.

Çinli diplomat şunları söyledi: Çin, silahların kontrolü ve nükleer silahların yayılmasının önlenmesi konularında dünyanın önde gelen ülkeleriyle yakın temaslarını sürdürüyor“dedi.

Çin heyetine Dışişleri Bakanlığı Silah Kontrol Dairesi Başkanı başkanlık edeceğine işaret eden Wang, şöyle konuştu: Çin ve ABD, silahların kontrolü ve nükleer silahların yayılmasının önlenmesine ilişkin uluslararası anlaşmaların uygulanması da dahil olmak üzere çok çeşitli konularda diyalog ve etkileşim içinde olacak.“dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu