Haber

Beyoğlu’ndaki facia kamerada: İBB aracı kediyi ezip kaçtı

Beyoğlu’ndaki facia kamerada: İBB aracı kediyi ezip kaçtı

İstiklal Caddesi üzerinde İBB’ye ait polis aracı, esnafın sokak kedisini ezerek kaçtı.

8 yıldır sokakta esnaf tarafından bakılan kedinin veterinere götürülerek beyin kanaması geçirdiği öğrenildi.

İSTANBUL – İstiklal Caddesi’nde İBB’ye ait polis aracı, esnafın 8 yıldır aradığı sokak kedisine çarparak kaçtı. Ağır yaralanan “Bambino” isimli kedinin esnaf tarafından veterinere götürüldüğü ve beyin kanaması geçirdiği öğrenildi. Durumu ağır olan kediyi ezen polis ekibinin olaydan haberdar olduklarını ve hayvanseverler tarafından takip edilmekten korktukları için geri dönmediklerini söyledikleri öne sürüldü.

Olay, dün saat 10.00 sıralarında Beyoğlu Asmalı Mescid Mahallesi İstiklal Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı bir araç, araç trafiğine kapatılan İstiklal Caddesi’nde nöbet tutmaya başladı. Bir süre sonra polis ekibi sokakta yatan bir kediyi ezerek ezdi.

İBB Polis grubu kediyi alıp kaçtı

Olay sonrası ekipler uzaklaşırken ağır yaralanan kedi acıyla kıvranmaya başladı. Korku dolu anlar an be an kameralara yansıdı. Esnafın 8 yıldır baktığı “Bambino” isimli kediyi gören esnaf, hemen veterinere götürdü. Tedaviye alınan kedinin beyin kanaması geçirdiği öğrenildi. Yaklaşık 48 saat nezarethanede tutulacak kedinin durumunun kritik olduğu öğrenildi.

İddia: “Hayvanseverler peşimizden gelmesin diye kaçtık”

Öte yandan kediyi ezen polis grubunun olaydan haberdar olduklarını ve hayvanseverlerin peşine düşmemek için kaçtıklarını söylediği öne sürüldü. Kedinin tedavisinin sürdüğü olayla ilgili olarak esnafın konuşmaktan çekindiği satın alma geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu