Haber

Başkan Bug Ciğerlerimiz yine yanıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer Göynük’te söndürülmeye devam eden orman yangını bölgesinde incelemelerde bulundu. “Ciğerlerimiz yine yanıyor. Antalya’ya geçmiş olsun diyen Lider Böcek, söndürme çalışmalarını toplam 73 araç ve 223 işçi ile takviye ettiklerini söyledi.

Antalya’nın Kemer ilçesi Göynük Mahallesi’nde dün gece çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Göynük’e giderek incelemelerde bulundu. Yangını söndürmek için tüm imkanlarıyla seferber olan Büyükşehir Belediyesi’nin söndürme çalışmalarını koordine eden Lider Böcek, bürokratlarından son durum hakkında bilgi aldı.

 

180 HEKTAYA ULAŞTI.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile basın karşısına çıkan Lider Muhittin Böcek, dün akşam 21.15 sıralarında gelen ihbar üzerine Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin hızla bölgeye sevk edildiğini söyledi. ASAT’ın da aralarında bulunduğu Lider Böcek, ASAT, 22 itfaiye aracı, 24 ilaçlama ve 7 iş makinesi olmak üzere toplam 73 araç ve 223 çalışanla yangın söndürme çalışmalarını güçlendirdiklerini açıkladı. Insect, son bilgilere göre kısa sürede 180 hektarlık alanın etkilendiğini belirtti.

 

KATKI YAPAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ

Antalyalı hemşerilerine geçmiş olsun dileklerini ileten Önder Muhittin Böcek, “Yine.

Ciğerlerimiz yanıyor. Ankara, Konya, Isparta gibi komşu illerimizden takviye için ekiplerini gönderen tüm belediye başkanlarıma, devletimizin tüm kurumlarına kısacası burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yangın dik bir zeminde olduğu için efor çoğunlukla havadan yapılıyor. Kara grupları da bir dayanak noktasıdır. Bölgenin dikliği ve kuzey rüzgarının da etkisiyle yangın kontrol altına alınamadı. Mücadele halen devam ediyor” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ferizliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu